Erdoğan: Enflasyon ve şartlara göre Temmuz’da çalışanların durumunu tekrar değerlendireceğiz

Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyona dair açıklamalar yaptı. Erdoğan kurda olduğu gibi enflasyondaki ‘şişkinliği’ ortadan kaldıracaklarını belirtirken, Temmuz ayında enflasyona ve şartlara bakarak çalışanların durumunu yeniden değerlendireceklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında enflasyona ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan enflasyonda ekonominin gerçekleriyle uyuşmayan şişkinlik olduğunu belirtti. Erdoğan Temmuz’da enflasyona ve şartlara bakarak çalışanlarımızın durumunu yeniden değerlendireceklerini belirtti.

Erdoğan; “Ülkemizde de elbette enflasyon sorunu vardır. Üstelik Türkiye enflasyona ilave olarak döviz kuru dalgalanması gibi can yakıcı bir sorunla boğuşmuştur. Enflasyon artışı nispeten diğer ülkelerin altında kalmıştır. Kurda olduğu gibi enflasyonda da ekonominin gerçekleriyle uyuşmayan şişkinliğin bulunduğu açıkça ortada. İnşallah bu şişkinliği ortadan kaldırarak milletimizin haksız fiyat artışlarının altında kalmasının önüne geçeceğiz ” diye konuştu.

Özel okul ücretlerindeki yüzde 36 seviyelerine sınırladık

Cumhurbaşkanı Erdoğan politika faiziyle ilgili olarak ta, enflasyon arasındaki farkın 10 katını geçtiği ülkelerin hiç birinde kimsenin bu durumu sorgulamadığını belirterek “Dünyada kimsenin takılıp kalmadığı enflasyonla politika faizi arasındaki ilişki demek ki sadece ülkemize mahsus bir durum.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Özel okul ücretlerindeki artış tavanını yüzde 36 seviyesiyle sınırladık” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir