Oppo Türkiye 500 çalışanı işten çıkardığını doğruladı

Paylaş

OPPO Türkiye’nin, geçtiğimiz günlerde 500 çalışanının işine son verdiği konuşulmuştu. Şirketten iddaları doğrulayan bir açıklama geldi. Gerekçe olarak ise artan hammade fiyatları ve yedek parça sıkıntısına bağlı üretim yavaşlaması gösterildi

Geçtiğimiz günlerde 500 kişiyi işten çıkardığı ve çalışanlarının, Tuzla’daki fabrikanın önünde eylem yaparak protesto ettikleri  Oppo Türkiye’den konu hakkında bugün bir açıklama geldi. Geçtiğimiz günlerde Oppo Türkiye, büyük bir haberle gündeme gelmişti. Bu haberlerde Oppo Türkiye’nin 500 çalışanını küresel kriz gerekçesiyle işten çıkardığı iddia edilmişti.

Cep telefonu şirketi Oppo Türkiye, paylaştığı açıklamada işten çıkarma iddialarını doğruladı. Şirket, çalışanlarının işten çıkarılmalarının nedenini artan hammadde fiyatları ve yedek parça sıkıntısına bağlı üretim yavaşlaması olarak açıkladı. Artan maliyetler hedeflenen üretim kapasitesini etkilediği, bu nedenle işten çıkarmaların yaşandığı belirtilldi.

Oppo Türkiye’nin açıklamasında şu ifadeler de yer aldı:

“Dünya genelinde devam eden hammadde ve yedek parça sıkıntısı ve buna bağlı fiyat artışları, Oppo ürünlerinin üretildiği İstanbul’daki fabrikanın da hedeflenen üretim kapasitesini etkilemiştir. Ne yazık ki, sonuç olarak, geçtiğimiz günlerde bazı işten çıkarmalar oldu. Ancak Türkiye, Oppo için önemli bir pazar olmaya devam ediyor ve Oppo bu pazarda uzun vadede kalmayı planlıyor.”denildi

Şimdi oku

Karavan ve Doğaseverler ikinci kez Tüyap’ta Buluşuyor

Oppo, 2020 yılının sonunda yaklaşık 50 milyon dolarlık yatırımla birlikte Türkiye’ye giriş yapma kararı almıştı. Tuzla’da kurulan tesiste test üretimleri Mart 2021’de başlamıştı. Oppo Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, yatırım kararının ardından yaptığı açıklamada şirketin Türkiye’nin yanı sıra bölgeye yatırım yapma kararı alındığını ifade etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir