Altın fiyatları hızlı düşüşü düzeltti

Paylaş

Altın, sert bir düşüş yaşadıktan sonra piyasaların altın fiyatlarda düzeltmeye gitmesiyle kayıplarının bir kısmını sildi. Haftanın ikinci işlem gününde gram altın 770 -780 lira seviyesinden günü tamamladı.

Altın fiyatları yükselen tahvil faizleriyle sert bir düşüş yaşadıktan sonra piyasaların düzeltmeye gitmesiyle kayıplarının bir kısmını sildi. Gram altın ise küresel altın fiyatları ve Dolar/TL ’deki yükselişle 780 TL’nin üzerine tırmandı.

Altın fiyatlarında yaşanan değişimler Pazartesi yeni yılın ilk işlem gününde enflasyon rakamlarının açıklanacak olması ve kurda yaşanan hareketliliğe bağlı olarak Gram altın rakamlar açıklanmadan hemen önce yeniden 800 lira sınırını aştı. Bu seviyede uzun süre tutunamayan gram altın yeniden 770 lira seviyelerine kadar geriledi. Haftanın ikinci işlem gününde gram altın 770 -780 lira seviyesinden günü tamamladı.

Ons altın fiyatı

Altın fiyatları ; Ons altın, yılın son iki gününde kademeli bir şekilde yükseldikten sonra 2021’i 1.829 dolar ile 6 haftanın zirvesinde kapattı. Yeni yılın ilk işlem gününde 30 dolara yakın düşüş kaydettikten sonra yatay seyreden ons altın, fiyatlamalarda yaşanan düzeltme sonrasında 1.814 dolar civarında bulunuyor.

Şimdi oku

Merkez Bankası’dan dövize bir mudahale daha 3 milyar doları geçti

Gram altın fiyatı

Geçen haftaya 638 TL’den başlayan gram altın, dolar/TL ve küresel altın fiyatlarındaki yükselişle haftayı 783 TL civarında kapatmıştı. Hafta başında gerileyen gram altın, dolar/TL ve küresel altın fiyatlarındaki yükselişle yeniden 784 TL civarında işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir