Doğal gaza zam yapıldı

Paylaş

Doğal gazda zam gerçekleşti. Yeni yıldan itibaren geçerli olacak zam BOTAŞ’ın resmi internet sitesinde yayınlandı. Yeni yıldan itibaren geçerli olacak yeni zam tarifesine göre, mesken için yüzde 25, sanayi aboneleri için yüzde 50 zam gerçekleştirildi.

Yeni yılla birlikte Doğal gaza zam yapıldı. Yeni zam oranları Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) internet sitesinde ocak ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı. Ocak ayı için mesken tarifesine yüzde 25, sanayi aboneleri için geçerli tarifeye yüzde 50 ve elektrik üretim amaçlı tarifeye yüzde 15 zam yapıldı.

Yeni düzenlemeye göre BOTAŞ’ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine ocakta uygulayacağı satış fiyatı, mevcut tarifeye göre yüzde 25 artışla bin metreküp doğal gaz için 1860 lira oldu. Doğal gaz zammı ile gelecek yılla birlikte geçerli olacak. elektrik üretim maksatlı tarifeye ise yüzde 15 zam gerçekleşti.

Doğal gazda fiyat tarifeleri aylık olarak hesaplanıyor. Doğal gaz zammı ile Ocakta yıllık tüketimi 300 bin metreküpün üzerinde olan sanayi abonelerinin tarifesinde, bin metreküp gazın fiyatı yüzde 50 artışla 6 bin 300 liraya, elektrik üretim amaçlı tarifede de yüzde 15 artışla 5 bin 520 liraya çıktı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir