Avrupa Ülkelerinden Türkiye’ye Omicron yasağı

Paylaş

Dünya’da etkili olmaya başlayan son varyant Omicron nedeniyle birçok ülke giriş çıkış prosüdürlerini değiştirmeye başladı. Bu kapsamda 7 Avrupa ülkesine Türk yolcu kabul edilmeyeceği açıklandı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Omicron varyantı nedeniyle ülkelere giriş tablosunu güncelledi. Yapılan güncelleme kapsamında başta Avrupa ülkeleri olmak üzere bir çok ülkeye giriş şartları değiştirildi.

Omicron varyantı nedeniyle alınan karar doğrultusunda Hollanda, Hırvatistan, İspanya, İzlanda, İsviçre, İtalya, Lüksemburg’a Türk yolcu kabul edilmeyeceği açıklandı. Bu arada Türkiye’den İsveç’e seyahat etmek isteyen yolcuların aşı kartı ibraz etmeleri durumunda ülkeye giriş sağlayabilecekleri ifade edildi.

Şimdi oku: Bankacılıkta dijital dönem! Şubesiz bankalar geliyor

Test zorunluluğu getirildi

Tüm Dünyayı etkisine almaya başlayan Koronavirüsün son varyantı Omicron nedeniyle birçok ülke giriş çıkış prosüdürlerini değiştirmeye başladı. İlk olarak 7 Avrupa ülkesine Türk yolcu kabul edilmeyeceği açıklandı.

Güncelleme kapsamında bazı ülkelere giriş şartlarında da değişiklik oldu. Bu bağlamda Türkiye’den Irak’a seyahat eden yolcular, 14 günlük karantina kurallarına uyacak. Bağdat, Necef, Basra’ya seyahat edecekler kişilere en geç 72 saat, Süleymaniye’ye seyahat edecekler kişilere ise en geç 48 saat önce alınmış PCR testi sonucu ibraz etme zorunluluğu getirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir