Bitcoin iki haftanın zirvesine çıkarak umut verdi

Paylaş

Kripto para sektörü, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 50.000 doların üzerinde kalması ile umut verdi

Bitcoin özellikle likiditenin az olduğu hafta sonunda bile dayanıklı olduğunu göstererek, Bitcoin‘in (BTC) 50.000 doların üzerinde kalması Kriptopara piyasasını hareketlendirdi. Bitcoin’in bu direnci ise özellikle spesifik altcoinlere yarayabilir.

Bitcoin, 200 günlük hareketli ortalamasından destek bularak cuma günü yeniden 50 bin doların üzerine tırmanırken Ether 4 bin 100 dolara yakın bir seyir izliyor.
Bitcoin, finansal piyasaların genelindeki olumlu havayla beraber 51 bin doların üzerine tırmanarak son iki haftanın en yüksek seviyesine çıktı.

Son iki günde yüzde 4’e yakın yükseliş kaydeden kripto para cuma günü 51 bin 524 dolara kadar ulaşırken, en büyük ikinci kripto para olan Ether 4 bin 100 dolara yaklaştı.

Bitcoin Baird Yatırım Stratejisti Ross Mayfield, Bitcoin’i beta riski yüksek bir varlık olarak gördüğünü belirterek “Risk iştahı yükseldiğinde Bitcoin aşırı yükseliyor, risk iştahı düştüğünde ise aşırı düşüyor. Tamamen böyle bir korelasyon yok ama Bitcoin’in oynaklığa karşı hedge olmadığını söyleyebilirim” dedi.

Bitcoin yatırımcıları 51 bin dolarlık dirençten sonra 53 bin ve 55 bin dolar seviyesine odaklandı. Asya’daki kripto para ilişkili hisselerde piyasalardaki yükselişten destek buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir