EPDK Akaryakıta yapılacak fiyat artışlarını iptal etti

Paylaş

EPDK,  benzin, motorin ve LPG’ye yapılması planlanan zamların iptal edildiğini duyurdu.

Akaryakıta yapılacak zamlar iptal edildi. EPDK tarafından dün itibariyle  Benzinin litre fiyatına gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 62 kuruş, motorine 55 kuruş ve LPG’ye 57 kuruş zam geldiği açıklandı. Ancak akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasıyla döviz kurları büyük bir hızla değer kaybederken zam kararı geri çekildi.

EPDK'dan tavan fiyat kararı - Son Dakika Haberleri
EPDK’dan yapılan açıklamada, ”Sayın Cumhurbaşkanımızın bugün açıkladığı ekonomik tedbirlerin ardından dövizde yaşanan düşüş sebebiyle akaryakıt fiyatlarına bu geceden itibaren yapılacak artışlar, sektörümüzün desteği ile durdurulmuştur. Bilindiği üzere akaryakıt fiyatlarında en belirleyici unsur petrol fiyatları ve döviz hareketleridir. Dövizde yaşanan düşüş en kısa süre içerisinde pompa fiyatlarına da yansıyacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ekonomik tedbirlere destek veren tüm sektör temsilcilerimize kurum olarak teşekkür ederiz.” denildi.
Benzinin litre fiyatına gece yarısından geçerli olmak üzere 62 kuruş, motorinin litre fiyatına 55 kuruş ve LPG’nin litre fiyatına 57 kuruş zam yapılacağı açıklanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir