Kredi kartında taksit sayısının artırılması piyasayı canlandırır

Paylaş

Dolar kurunda iniş çıkışlar ile pahalılaşan hayat şartları kredi kartına taksit ihtiyacınıda artırdı. TESK Başkanı Palandöken, ”Kredi kartında taksit sayısının artması her kesimi rahatlatacak piyasanın durgunluğunu alacak” dedi.

Kredi kartı günlük hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Özellikle son günlerde döviz kurlarındaki artış ile kredi kartı ihtiyacı da ciddi oranda arttı. Ev eşyasından, elektronik eşyaya, giyime kadar alışverişin bir çok kalemi için kredi kartı vazgeçilmez oldu. Bu durumu değerlendiren Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken. “Dolar kurunda iniş çıkışlar maalesef yurtdışı bağlantılı birçok ürün grubunun da fiyatlarının artmasına neden oldu. Bundan dolayı, ”Kredi kartına yapılan taksitte belirli kısıtlama olan ürün gruplarında, taksit sayısı artırılmalı ”dedi

Bendevi Palandöken kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Bendevi  Palandöken in hayatı ve biyografisi! | Malatya Haber Merkezi | KANAL MALATYA

Kredi kartına taksit sayısının mobilya ve beyaz eşyada 12 aydan 9 aya indirildiğini anımsatan Palandöken, Kur dengesizliğine karşı alım kolaylığı sağlamak adına taksit sayısı sınırlamasının artırılması gerektiğini belirtti.

Cepler rahatlar, Piyasa canlanır

Palandöken, “TV alımında 5 bin TL ve üzerinde 4 ay taksit imkanı sağlanmıştı. etkileri halen ülkemizde ve dünyada devam ediyor. Geçici olduğuna inandığımız ve güvendiğimiz kur fiyatlarındaki yükseliş, birçok ürün grubunda fiyatların artmasına neden oldu. Kasım ayında birçok ürün grubunda, gerek e-ticaret gerek perakende dükkan satışlarında indirimler gerçekleşti. Fakat buna rağmen fiyatlarda önemli bir artış oldu. Ev eşyasını yenilemek isteyen, hediye almak isteyen, evlenecek olan vatandaşlar için daha kolay ödeme şekli sağlanmalı. Vatandaşlar alışverişi daha kolaylaştırmak için taksit sayısı sınırlaması beyaz eşya, altın, mobilya, teknolojik ürünler, elektronik ürünlerde artırılmalı. Ekonomik anlamda daha uzun vadeye yayılan ödemeler her kesimi rahatlatacak, piyasalarda durgunluk yaşanmasına sebep olmayacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir