Photomaraton 4. kez İstanbul’da düzenlendi

Paylaş

Sokak fotoğrafçılığının en popüler organizasyonları arasında gösterilen PhotoMaraton’a İstanbul bu yıl 4. kez ev sahipliği yaptı. Dünyanın dört bir yanından gelerek İstanbul’da bir araya gelen fotoğrafcılar etkinlikte buluştu.

1984 yılından beri dünyanın 90’dan fazla ülkesinde düzenlenen uluslararası sokak fotoğrafçılığı yarışması PhotoMaraton, 2018 yılından beri; Türkiye’de her sene giderek artan bir katılımla düzenlenmeye devam ediyor. Bugüne kadar toplam 5000’den fazla kişinin katıldığı etkinlik; müzikler, danslar ve performans gösterileriyle bir panayır havasında geçiyor.

Photomaraton, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ve Canon’un ana sponsorluğunda; Fotoğraf Organizasyonları Derneği (FOTON) tarafından hayata geçiriliyor. Fotoğraf şöleni Photomaraton sabah saat 9’da Tarihi Sirkeci Garı’nda kayıt alımlarıyla başladı. Meraklılar, tüm gün süren etkinlikte sabahtan başlayarak ;Sirkeci – Beyazıt – Tünel rotasında belirlenen temalar çerçevesinde, fotoğraflarını çekerek yarışmaya katıldı.

Amatör ve profesyonel binden fazla fotoğraf-severi buluşturan Photomaraton, hafızalara kazınacak görüntülere sahne oldu. Etkinlikte İBB Bando Takımı, Mehter Takımı ve Oda Orkestrası da performanslarıyla katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Tema birincilerinin ödülleri Canon verecek

Yarışmanın kazananları, etkinlik ana sponsoru Canon tarafından ödüllendiriliyor. Sonuçların Aralık ayında düzenlenecek bir törenle ilan edilmesi planlanıyor. Dijital kategoride 9 temadan 9 fotoğrafın ödüllendirileceği yarışmada; 9 tema birincisi arasından seçilecek PhotoMaraton İstanbul 2021 Genel Birincisine; Canon EOS M6 Mark II + EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM Kit hediye ediliyor. Diğer 8 tema birincisine ise; 1’er adet Canon EOS M50 Mark II + EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM Kit hediye edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir