Borsa İstanbul’da Gong Töreniyle 5. Dünya Yatırımcı Haftası Başladı

Paylaş

Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü (IOSCO) tarafından organize edilen Dünya Yatırımcı Haftası’nın beşincisi, bu yıl 4 – 6 – 8 Ekim tarihlerinde İstanbul’da bir dizi çevrimiçi etkinlik ile kutlanıyor.

Dünya Yatırımcı Haftası Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul A.Ş. ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği iş birliğinde Borsa İstanbul’da gerçekleştirilen gong töreniyle 4 Ekim’de başladı. Etkinlik üç gün boyunca Türkiye’nin önde gelen uzmanlarının katılacağı bireysel yatırımcılar, üniversite öğrencileri ve reel sektör şirketlerine yönelik düzenlenen panel ve eğitimler ile devam edecek.

Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü (IOSCO) tarafından organize edilen ve aralarında Türkiye’nin de olduğu 87 ülkede kutlanan Dünya Yatırımcı Haftası’nın beşincisi, 4 – 6 – 8 Ekim tarihlerinde çevrim içi (on-line) düzenlenen bir dizi etkinlik ile kutlanacak. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Borsa İstanbul A.Ş. ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) iş birliğinde düzenlenen etkinlikler, 4 Ekim 2021, Pazartesi günü gerçekleştirilen gong töreniyle başladı.

Hafta boyunca, uzmanların katılımı ile bireysel yatırımcılar ve reel sektör şirketlerine yönelik panel ve eğitimler çevrim içi bir şekilde devam edecek. Panel ve eğitim başlıkları; halka açık şirketlerde sürdürülebilirlik ilkelerinden sürdürülebilir finansman araçlarına, kitle fonlamasından yapay zekanın sermaye piyasasında kullanımına, algoritmik alım satım işlemlerinden Z kuşağının finans sektörüne adaptasyonuna kadar geniş bir yelpazede belirlenen konular, alanının önde gelen uzmanları tarafından ele alınacak.

Borsa İstanbul’da düzenlenen tören, SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun ve TSPB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Öztop’un açılış konuşmaları ile başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir