Kısıtlama kalktı Marmaris’e İngiliz turist akını yaşanıyor

Paylaş

İngiltere Türkiye’ye uyguladığı seyahat kısıtlamasını kaldırdı. Başta Marmaris olmak üzere Türkiye’nin turistik bölgelere İngiliz turist akını yaşanmaya başladı. Yaklaşık 95 bin nüfusa sahip Marmaris’te Kasım Ayı’na kadar ortalama 100 bin turist tatil yapacak.

İngiltere Türkiye’ye seyahat kısıtlamasını kaldırdı. İngiltere Ulaştırma Bakanı, Twitter’dan açıklama yaptı. ”Türkiye’yi 22 Eylül’den itibaren kırmızı listeden çıkardık. Seyahat edilebilir ülkeler arasına aldık, dedi. Dün itibariyle Dalaman Havalimanı’na ilk İngiliz turistleri taşıyan uçaklar ard arda inmeye başladı.

Kısıtlamanın kalkmasıyla birlikte Türkiye’nin çeşitli turizm merkezlerine gelmeye başlayan İngiliz turistlerin tercih ettiği yerlerden biri Muğla’nın Marmaris ilçesi oldu. İngiliz turistlerin Muğla’ya olan aşkı bir başka dense abartı olmaz. Kısıtlamanın kalkacağının duyurulmasının ardından, özellikle Marmaris bölgesindeki otellerde rezervasyonların hızlı bir şekilde dolduğu bildirildi.

Turistlere çiçekli karşılama

Kısıtlamaların kalkmasıyla uçaklar inmeye başlarken, turizmcilerin merakla beklediği İngiliz turistler gelmeye başladı. Havalimanına inen turistler çiçeklerle karşılandı. Otellerin bulunduğu bölgede işletme sahiplerinin Plajlara Türk ve Birleşik Krallık bayraklarını astığı dikkat çekti.

Öte yandan rezervasyonlarını erkenden yapan İngiliz turistler kısıtlamanın kalkmasıyla birlikte otellere yerleşerek, plaj ile otel havuz başlarında sıcak havanın keyfini çıkardı.

Salgın nedeniyle geçen 2 senede fazla turist ağırlayamayan işletme sahipleri ise turist akınından oldukça memnun. Bölge de Kasım ortasına kadar bütün otellerin dolu olduğu öğrenildi. İngiliz turistletler kötü geçen bir turizm sezonun da can simidi olacak turizimcilerin yüzü gülecek.Kasım ayı ortasına kadar 100 bin İngiliz turist, Marmaris’e gelip tatil yapacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir